Ternn beruky logo Instagram logo Facebook
♦ Dnes je čtvrtek 21. listopadu 2024 ♦ Svátek slaví Albert ♦ Do začátku tábora zbývá -130 dní ♦


Vzpomínky: 1994 - Argonauti

Na náš druhý tábor jsme se sjeli v takřka stejné sestavě – není divu, vždyť ten loňský tábor se povedl tak dobře, že si málokdo nechal ujít jeho pokračování!

Tábor se konal ve dnech 1.- 16. července, tedy zase v termínu prvního běhu. Opět ho řídil Martin Ryšánek a Roman se pustil do první tematické celotáborovky, v níž si vzal za námět jednu z epizod své oblíbené knihy antické literatury – bájný příběh o výpravě Argonautů za zlatým rounem do Kolchidy. Co je však důležité – poprvé celotáborovku podbarvila vystoupení oddíláků v kostýmech, a to ve stylových rounech antického božstva! Pravda, nejednalo se ještě o každodenní divadelní uvození jednotlivých etap celotáborové hry, ale i přesto se jednalo o důležitý mezník v historii našich táborů. Zajímavé je, že kostýmy vznikly až na poslední chvíli během prvního dne tábora, a to z prostěradel, která se po malém přemlouvání uvolil uvolnit ze své táborové evidence provozovatel tábora pan Kučera.

Památný první nástup hryzelského božstva se konal první táborový večer. Bohyně lásky a krásy Afrodíta v podání Ivy Novákové během něj před zraky všech táborových dětí pronesla slavnostní úvodní řeč. Tento nástup se stal nezapomenutelným též proto, že se musel následující den dopoledne opakovat, neboť nám selhala technika a nepodařilo se jej napoprvé natočit na videokameru… Každý si na výrobě svého kostýmu dal opravdu záležet, a tak je možno na později panoramaticky zpracované fotografii třeba jasně vidět božského Dia v podání Martina Ryšánka, ledabyle rozvaleného v táborovém křesle, přednášející Afrodítu, dřevěným mečem hrozivě ozbrojeného Radka Urbánka coby boha války Area, Tomáše Buldru jako božského vládce moří Poseidóna, vybaveného nepostradatelným trojzubcem, či na pozdrav právě zvedající ruku představované bohyně spravedlivě vedené války Athény v podání Moniky Hovorkové s vlastnoručně vyrobenou válečnou přilbicí na hlavě. Bohužel, na fotografii chybí dočasně absentující David Kubát coby bůh vína Dionýsos se skvělou velkou nafukovací lahví kvalitního vína. O několik dní později Olina Málková jako bohyně Niké s pochodní v ruce slavnostně zapalovala olympijský táborový oheň.

Jinak, i přesto, že chyběla skvělá společnice Renča Klusáčková či „Prskavka“ Jiřka Průšová, opět jsme se všichni skvěle bavili. Do táborové sestavy z budoucích opor přibyli mladičký prákoš Michal Novák či Martin Jedlička, prozatím v roli řidiče, se svou manželkou Šárkou, která pracovala v kuchyni. Opět tu s námi byla výprava polských dětí a vedoucích v čele s Rudolfínou Dreherovou.

A taky proto, že s námi poprvé jel i Petr Kusý, začínají se tu formovat hned tři budoucí táborová manželství. A kdo ví, která to byla, toť další hádanka pro pamětníky na závěr…
Roman

Oficiální fotky

fotka vedoucích v kostýmech
fotka vedoucích v civilu
Terénní berušky v roce 2021 darem podpořily následující společnosti: Milko Polabské mlékárny a.s.  Metrostav a. s.  Tesco Brandýs nad Labem  Kores Europe s.r.o.  Centropen  Děkujeme!
© 2008 Honza Kašpar "Cashpick" (code), © 2009 Petr Prokeš "Sanders" (design), © 2002 Zdeněk Janouch "Zdendouch"