Ternn beruky logo Instagram logo Facebook
♦ Dnes je neděle 25. srpna 2019 ♦ svátek slaví Radim ♦ do začátku tábora zbývá 322 dní ♦


Celotáborová hra
Expedice MYŠ 2010

aneb

Návštěvníci podruhé

leden 2010 - upoutávka na tábor

Zdá se vám, že vaše děti o prázdninách příliš zahálejí? Že by měly svůj volný čas využít smysluplněji? Že by se měly pokud možno co nejlépe odreagovat od všedních školních starostí? Pak máte jedinečnou příležitost!

V budoucnosti roku 2535 jsou na Zemi hlavní problémy spojené s pitnou vodou a přelidněním Země. Přesto život lidí normálně funguje, práce je spíš pro zábavu, ale není nutná – víceméně všechna souvisí s kontrolou robotů a počítačů nebo nějakým výzkumem. Výrobu potravin také obstarávají roboti. Na Zemi nejsou žádné války, neřádí žádné nemoci. Naše sluneční soustava je dokonale prozkoumaná. Měsíc je osídlen a je na něj z velké části přesunuta průmyslová výroba. Zlevnění cest do vesmíru způsobilo postavení vesmírného výtahu v třicátých letech 21. století. Energetická náročnost lidí byla vyřešena ovládnutím termojaderné fúze helia-3. Máme stálou základnu na Marsu. Na průzkum galaxie bylo vysláno mnoho automatických sond. Zatím bez odpovědi na otázku, zda ještě někde jinde ve vesmíru existuje inteligentní život. Lidé jsou pohodlní a dokonce i získávání dobrovolníků na vesmírné lety, dříve tak prestižní, je nyní obtížné. Lidstvo nic nenutí do vyvíjení nových technologií, protože všechny jsou dostatečné. A právě proto Země není připravená na hlášení C. M. L.: „Poplach 1. stupně! C.M.L., hovoří C.M.L., centrální mozek lidstva. Nebezpečí! Kontrola nutná! Vyřadit všechny programy. Všechny údaje pro C.M.L.“ Také Vás zajímá, jak se vypořádáme s tímto hlášením? Vydejte se společně s námi na Expedici Země 2010 a staňte se součástí výpravy za záchranu lidstva……

Jsme kolektivem vedoucích, kteří mají bohaté, mnohaleté zkušenosti s přípravou a realizací celotáborových her. Možná i vaše děti s námi v minulých letech zažily romantický konec mafie v Chicagu, spolu s Asterixem a Obelixem pomáhaly Bójům v boji proti Germánům, hledaly poklad s piráty z Karibiku, poslouchaly vyprávění tajemné orientální vázy, putovaly s rodinou Smolíkovou vesmírem, hledaly s lordem Carnavonem, Jane Carterovou a Kaptahem kusy pergamenu napříč dějinami Starověkého Egypta, se Společenstvem Prstenu ničily „Jeden prsten, který vládne všem“ či pátraly s Harrym Potterem po nepříteli mezi námi.

I letos se budeme snažit náš program ztvárnit s humorem a vtipem. Přitom je pro nás již samozřejmostí, že v rolích hrdinů budeme opět vystupovat v nefalšovaných kostýmech!

Tereza
Terénní berušky v roce 2019 darem podpořily následující společnosti: Milko Polabské mlékárny a.s.  Tesco Brandýs nad Labem  Centropen  Státní fond životního prostředí  Besip  Metrostav a. s.  Eko-Kom  Scania  Děkujeme!
© 2008 Honza Kašpar "Cashpick" (code), © 2009 Petr Prokeš "Sanders" (design), © 2002 Zdeněk Janouch "Zdendouch"