Ternn beruky logo Instagram logo Facebook
♦ Dnes je úterý 12. listopadu 2019 ♦ svátek slaví Benedikt ♦ do začátku tábora zbývá 243 dní ♦


O táboře
Ředkovec

Po jednoročním působení v táborovém objektu ve Vlastějovicích jsme se přesunuli do útulného objektu Ředkovec.

Toto zařízení najdete v malebném kraji hradu Lipnice nad Sázavou asi 6 km západně od Světlé nad Sázavou a 14 km jihovýchodně od Havlíčkova Brodu. V blízkosti stejnojmenného rybníka Ředkovec je tábor obklopen lesy, které mu dodávají soukromí a odstup od civilizace. Oproti Vlastějovicím se tento objekt odlišuje nejen svou rozlohou ale i uzavřeností, což mnozí z nás považují za velkou devizu. A právě to byl asi rozhodující fakt pro výběr tohoto objektu.

Táborníci mají možnost se ubytovat ve třech patrových budovách, kde jedna z budov je celá zděná, a v deseti chatičkách. V budovách nalezneme tři sály a jídelnu, takže prostoru v případě špatného počasí je mnoho. Naopak velkou výhodou v teplých dnech jsou lesy a přilehlý rybník, které parný den zpříjemní i těch největší odpůrcům tropických teplot. Ke svlažení můžeme využít i malý bazén na „náměstíčku“ před hlavní budovou.

Celkově není objekt typickým tábořištěm, ale má své kouzlo a půvab. Proto doufáme, že v něm nalezneme po nějaký čas dobré útočiště pro všechny Terénní berušky.

A ještě jedna poznámka. První kontakt s ním byl až pohádkový. Když jsem přijížděl poprvé k objektu, na obzoru malého kopečka přecházela lesní cestu, po které jsem přijížděl, srna. Zastavila se a dlouze se dívala. Jen ona a já. V naprosté tichosti uprostřed lesa se pozvolna otočila a pokračovala dál do houští. Krásné přivítání.

Luboš
Terénní berušky v roce 2019 darem podpořily následující společnosti: Milko Polabské mlékárny a.s.  Tesco Brandýs nad Labem  Centropen  Státní fond životního prostředí  Besip  Metrostav a. s.  Eko-Kom  Scania  Děkujeme!
© 2008 Honza Kašpar "Cashpick" (code), © 2009 Petr Prokeš "Sanders" (design), © 2002 Zdeněk Janouch "Zdendouch"