Ternn beruky logo Instagram logo Facebook
♦ Dnes je středa 17. července 2019 ♦ svátek slaví Martina ♦ do začátku tábora zbývá -3 dní ♦
Terénní berušky v roce 2019 darem podpořily následující společnosti: Milko Polabské mlékárny a.s.  Tesco Brandýs nad Labem  Centropen  Státní fond životního prostředí  Besip  Metrostav a. s.  Eko-Kom  Scania  Děkujeme!


Vzpomínky - 2010
Návštěvníci - expedice MYŠ

ofic_aktivSubPage: 2010

V pořadí již čtvrtý tábor v nádherném areálu v Janovičkách se se konal ve dnech 2. - 16. července 2010. Tento tábor byl ovšem trochu jiný než předchozí. Hlavním vedoucím se pro tento rok stala Tereza Taussigová, protože náš jedinečný hlavas Roman si chtěl dát pauzu a po mnoha letech tábor nepořádal. Tereza se role hlavní vedoucí ujala s velkými obavami, avšak zodpovědně po vzoru Romana. Jejím zástupcem byl Honza Kašpar, který tvořil a vymýšlel většinu táborových her a naprosto perfektně organizoval dětem program po dobu tábora. Tvůrčí jádro se scházelo pravidelně a celotáborová hra Návštěvníci aneb Expedice Myš 2010 vznikla po dlouhých přípravách. Nováčkem v naší léty ověřené táborové partě byl Honza Borák, který všechny zaujal svým vtipem. Dobrou volbou Terky se ukázal i nový vedoucí Jirka Srna, děti si ho velmi oblíbili a on si oblíbil je. Michal Tasch nebyl úplným nováčkem, dříve působil jako řidič naší hospodářky paní Lebedové. S táborem zkušenosti měl, ale v tento rok převzal roli oddílového vedoucího poprvé. Kapacita tábora byla naplněna začátkem února a hlavní vedoucí byla klidnější, že tábor bude probíhat v tak hojném počtu, jako každý předešlý rok. Po přípravném víkendu, kdy většina vedoucích jela do areálu tábora nachystat veškeré kulisy a doladit poslední detaily naší nové táborové hry, mohl tábor vypuknout.

Tábor samotný začal, jako obvykle každý rok, hektickým, avšak organizovaných nástupem účastníků před nádražím v Poděbradech. Po příchodu do areálu tábora jsme se mohli vrhnout v plné síle do budoucnosti, která nás po dobu 14 dní čekala. Expedice země 2010 do budoucnosti mohla vyrazit na záchranu lidstva.

V budoucnosti roku 2535 jsou na Zemi hlavní problémy spojené s pitnou vodou a přelidněním Země. Přesto život lidí normálně funguje, práce je spíš pro zábavu, ale není nutná – víceméně všechna souvisí s kontrolou robotů a počítačů nebo nějakým výzkumem. Výrobu potravin také obstarávají roboti. Na Zemi nejsou žádné války, neřádí žádné nemoci. Naše sluneční soustava je dokonale prozkoumaná. Měsíc je osídlen a je na něj z velké části přesunuta průmyslová výroba. Zlevnění cest do vesmíru způsobilo postavení vesmírného výtahu v třicátých letech 21. století. Energetická náročnost lidí byla vyřešena ovládnutím termojaderné fúze helia-3. Máme stálou základnu na Marsu. Na průzkum galaxie bylo vysláno mnoho automatických sond. Zatím bez odpovědi na otázku, zda ještě někde jinde ve vesmíru existuje inteligentní život. Lidé jsou pohodlní, a dokonce i získávání dobrovolníků na vesmírné lety, dříve tak prestižní, je nyní obtížné. Lidstvo nic nenutí do vyvíjení nových technologií, protože všechny jsou dostatečné. A právě proto Země není připravená na hlášení C. M. L.: „Poplach 1. stupně! C.M.L., hovoří C.M.L., centrální mozek lidstva. Nebezpečí! Kontrola nutná! Vyřadit všechny programy. Všechny údaje pro C.M.L.“

V mnoha vtipných scénkách a táborových nástupech, které se neobvykle konali nejen u divadelního jeviště, ale na různých místech táborového areálu, vystoupila většina táborových vedoucích a také naše odvážné děti. Mimo velké řady oblíbených, ale i nových her bylo pro děti připraveno svezení na voze taženém koňmi a dála například svezení na lanovce z poslední zastávky lanového centra, které je součástí areálu a jeho správce Aleš ochotně postupně všechny oddíly provedl po jednotlivých stanovištích. Závěrečný večer jako již tradičně patřil předávání cen Zlatého Rudly, které ovšem v letošním roce moderovala osvědčená, lety prověřená a dětmi oblíbená dvojice Boba a Toma. Skokanem roku 2010 byl Luboš „CML“ Novák, cenu za mužský herecký výkon získal Honzík za roli Mosse McGrudera, cenu za ženský herecký výkon Terka Taussigová za roli Christine de Joli. Hlasovací ceny byly rozdány, ale málem bychom zapomněli na Síň slávy. Předání bylo doprovázeno tanečním vystoupením loňských oceněných v Síni slávy – Michalem a Romanem. Taneční vystoupení trénovali opravu dlouho a zodpovědně, všechny přítomné jejich dokonalé sladění naprosto šokovalo. A do Síně Slávy byl uveden Zdenda Janouch, který neskrýval své dojetí. Tak už jen zabalit věci a jede se domů.

Nutno říci, že tábor se opět vydařil, ohlasy dětí tomu nasvědčují. Terka Taussigová si oddechla, že všechny děti předala jejich rodičům a svoji funkci vedoucího tábora zase zpět Romanu Schulzovi, který je přece jen mnohem povolanější. A přípravy na další tábor mohou po prázdninách a malém odpočinku opět vypuknout. Brzy na viděnou :-).

Tereza

Oficiální fotky

fotka celého tábora
fotka vedoucích v kostýmech
expedice MYŠ 2010 - důchodci v dědkovském táboře
expedice MYŠ 2010 - geometři vyměřující dálnici
expedice MYŠ 2010 - úspěšný pokus proniknutí do tábora, údržbáři!
expedice MYŠ 2010 - po úspěšné výpravě s C.M.L.
fotka vedoucích v civilu
© 2008 Honza Kašpar "Cashpick" (code), © 2009 Petr Prokeš "Sanders" (design), © 2002 Zdeněk Janouch "Zdendouch"