Ternn beruky logo Instagram logo Facebook
♦ Dnes je úterý 25. června 2019 ♦ svátek slaví Ivan ♦ do začátku tábora zbývá 19 dní ♦


Vzpomínky - 1999
Hvězdné války

Asi naše nejúspěšnější hryzelské vystoupení – něco jako album „A Night At The Opera“ v tvorbě hudební skupiny Queen nebo „Amadeus“ ve filmové tvorbě režiséra Miloše Formana. Celotáborovka „Hvězdné války“ slavila v řadách dětí takový úspěch, že i v letech budoucích na ni často s nadšením vzpomínaly, a nejenom ony. Dokonce ani my jsme se nevyhnuli malému návratu k jejímu tématu v roce příštím a zapracovali ho jako jednu z částí následující celotáborové hry „Putování časem“.

Tábor se konal ve dnech 17. – 31. července. Do funkce hlavního vedoucího se vrátil Roman Schulz, kterému poprvé ve funkci zástupce hlavního vedoucího sekundoval Zdenda Janouch, který odvedl nejen při přípravě a realizaci celotáborové hry obrovský kus práce a právem se tak stal žhavým kandidátem na vedení táborů a jednou z největších osobností hryzelského tábora vůbec. Bohužel pro Hryzely, osud tomuto jednoznačně pozitivnímu vývoji nebyl nakloněn…

Povedlo se fakt všechno – skvělá celotáborovka, děti, které se nám v dalších letech houfně vracely, prakticky bezproblémový táborový personál, až neuvěřitelně výborné počasí i oboustranně naprosto spokojená spolupráce s provozovatelem tábora, což nebylo vždy pravidlem. Do role praktikanta dorostla další budoucí osobnost našeho týmu Petr Prokeš, který coby dítě zažil všechny naše tábory od roku 1993, takže v jeho případě lze konstatovat, že si táborovou profesí prošel opravdu „od píky“. A poprvé s naším týmem jela Verča Svobodová, která se v příštích letech též stala neodmyslitelnou součástí našich táborových radovánek. Právě její vlastnoručně vyrobená maska Yody patřila k nejlepším kostýmovým artefaktům tohoto léta.

Celotáborovka začala první večer poprvé hraným vystoupením, který vyvrcholil únosem princezny Leiy Organy v podání Zdeňky Weissové. Nic s tím nesvedl ani Obi-Wan Kenobi ztělesněný Romanem Schulzem – prostě, temné síly zla pod vedením císaře - imperátora Palpatina v podání Zdendy Janoucha v Hryzelích na čas zvítězily. A pak to šlo ráz naráz – výprava jednotlivých oddílů za imperátorem s mnohdy velmi půvabně sepsanými prosbami o propuštění princezny, tradičně vytříbená volba Miss (tentokrát princezny Leiy) v každé kategorii, skvělé závody na vlastnoručně vyrobených oddílových stíhačkách či závěrečná velmi půvabná svatba princezny Leiy s Hanem Solem v neopakovatelném podání Máry Vondráčka – to jsou jen některé výrazné momenty z mnoha, které se na táboře udály. Každou etapu hry opět uváděli určení hrdinové v kostýmech, z nichž především je nutno vyzvednout nezapomenutelné „obleky“ i herecká ztvárnění robota See Threepio C-3PO Honzy Kašpara a Wookieho Žvejkala Tomáše Buldry. A právě Tomáš, jeden z posledních pamětníků našich hryzelských začátků, se s naší táborovou partou touto výbornou postavou rozloučil…

A co vymyslet za tradiční závěrečnou otázku pro pamětníky? No třeba, komu občas nechtěl svítit a stát meč rytíře řádu Jedi?
Roman

Oficiální fotky

fotka vedoucích v kostýmech
fotka vedoucích v civilu
© 2008 Honza Kašpar "Cashpick" (code), © 2009 Petr Prokeš "Sanders" (design), © 2002 Zdeněk Janouch "Zdendouch"