Ternn beruky logo Instagram logo Facebook
♦ Dnes je úterý 25. června 2019 ♦ svátek slaví Ivan ♦ do začátku tábora zbývá 19 dní ♦


Vzpomínky - 1997
Artuš

Tento rok s celotáborovou hrou, o níž kvůli jejímu trošku krkolomnému názvu mluvíme prostě tak, že „jsme hráli Artuše“, byl opět v lecčems zajímavý a neopakovatelný.

Tábor se konal v termínu druhého běhu ve dnech 13.- 26. července a v duchu nepsané dohody ho tentokrát z pozice hlavního vedoucího řídil Martin Jedlička, kterému zástupce dělal Roman Schulz. Z týmu oddíláků končí v tomto roce další stálice naší party Jana Čečáková, Iva Nováková-Hujerová či Petr Kusý. Naopak, přibyly další budoucí velké osobnosti našeho táborového týmu Honza Kašpar a Luboš Novák, který v našem kolektivu doplňuje svého již dobře zabydleného bráchu Michala. Jinak, řada lidí, kteří nás v tomto roce nově posílili, se už v příštích letech mezi námi neobjevuje…

V paměti všech účastníků musí být tento tábor zapsán jako jeden z úplně nejdeštivějších – v kuse totiž vydrželo pršet několik dnů a nocí, takže jsme si dosyta užili „mokré varianty“ řady plánovaných bodů našeho programu… S odstupem času je nutno tomuto táboru „vytknout“ určitě i to, že jsme celotáborovou hru ztvárnili prakticky bez kostýmů (což už se v budoucnu nebude nikdy opakovat!). Světlou výjimkou byla pouze krásná tajemná víla Míša Najmanová, která jednoho večera za svitu světlic Svatý grál do tábora přinesla a během povedeného posledního večera jej jednotlivým oddílům, poslušně klečícím na kolenou, odkrývala pod rouškou schovaný a různými sladkostmi vrchovatě plný, navíc okamžitě osvětlený pronikavou září velmi výkonných hasičských baterek v rukou hasičů z našich řad Martina Jedličky, Petra Dürra a Kamila Havlíčka.

A otázka pro pamětníky na závěr – jménem které stylové postavy se tentokrát mohly pyšnit vítězky volby Miss? A která z krásných dívek obsadila druhé místo ve I. (nebo ve II.?) kategorii?
Roman

Oficiální fotky

fotka vedoucích v civilu
© 2008 Honza Kašpar "Cashpick" (code), © 2009 Petr Prokeš "Sanders" (design), © 2002 Zdeněk Janouch "Zdendouch"