Ternn beruky logo Instagram logo Facebook
♦ Dnes je pátek 26. dubna 2019 ♦ svátek slaví Oto ♦ do začátku tábora zbývá 78 dní ♦


O táboře
Hryzely

Letní dětský tábor Hryzely se nalézá v půvabném prostředí, obklopeném lesy jen pár desítek kilometrů za Kouřimí, kousek od vesničky stejného jména. Byl založen již v roce 1958 a v době našeho působení, to znamená v letech 1993 – 2002, tam spolu s námi trávilo svůj prázdninový čas až 210 dětí ročně. Velká hlavní budova je po celé délce vybavená dřevěnou verandou, před níž se na vydlážděném prostoru odehrávala nejen převážná většina našich nástupů a divadelních vystoupení, ale také řada her a soutěží, počínaje každoroční Volbou Miss a konče třeba Hryzelskou lyrou. Svou roli v několika „vodních“ etapách některých našich celotáborovek sehrál i tamější „plechový“ bazén.

V prvních letech našeho účinkování na táboře v Hryzelích jsme ještě zažili dozvuky jeho mezinárodního rozměru - to když nás doplňovala početná výprava Poláků. Jinak nám pod rukama prošly desítky dětí z různých koutů především našeho kraje a spolu s námi se tam objevila celá plejáda členů táborových týmů, z nichž někteří do Hryzel jen nesměle nahlédli, zatímco pro mnohé se stal nadlouho součástí jejich života a pro některé z nich i zásadním předpokladem pro zařazení do té naší táborové party, která se v roce 2002 rozhodla změnit své táborové působiště. Za všechny jmenujme bratry Jirku a Standu Růžičkovy, kteří nás poznali jako děti v Hryzelích, pak nás, nejdříve opět jako nezletilí táborníci, doprovázeli celou naší dosavadní pohryzelskou érou, aby se v roce 2007, resp. 2008 vypracovali do řad našeho táborového personálu – krásný příklad věrnosti našemu táborovému týmu!

Mnozí z nás rádi vzpomínají i na blízké okolí tábora. Sjíždění Vavřineckého potoka se každoročně zúčastňovala řada našich oddíláků a prákošů a příjemná restaurace Davídkův mlýn nebo hospůdky v Barchovicích, v Horních Krutech a v Zásmukách jistě pamatují na naše předtáborové i potáborové radovánky.

Zkrátka, všichni jsme v Hryzelích zažili spoustu krásných a nezapomenutelných zážitků, a ať už byl náš odchod vynucený či dobrovolný, máme na co vzpomínat. Poněvadž na to špatné a nepříjemné se dá časem zapomenout…

Roman
© 2008 Honza Kašpar "Cashpick" (code), © 2009 Petr Prokeš "Sanders" (design), © 2002 Zdeněk Janouch "Zdendouch"